Arçelik A.Ş. ile İş Birliği

10 Ocak 2013 Tarihli e-gazete, İstikbâl Gazetesi'nin 3., Eskişehir Hürriyet Gazetesi'nin 6. ve YeniGÜN Gazetesi'nin 7. sayfalarında yer almıştır.

http://e-gazete.anadolu.edu.tr/veriler/2013/01/1357835024_arcelikuniversite.jpg

Anadolu Üniversitesi, üniversite-sanayi iş birliğinde bir adım daha atarak, Arçelik A.Ş. ile protokol imzaladı. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ile Arçelik A.Ş. Endüstriyel Tasarım Yöneticisi Serdal Korkut Avcı tarafından 4 Ocak Cuma günü Rektörlük Ofisi'nde imzalanan protokolle birlikte üniversite-sanayi iş birliğinin ilk adımı atılmış oldu. Düzenlenen protokol töreninde Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevin Aksoylu, Yrd. Doç. Füsun Curaoğlu, Arş. Gör. Gizem Hediye Eren, Mühendis İsmail Hakkı Dut ve Arçelik firmasının yetkilileri yer aldı. 

Protokolle birlikte; üniversite-sanayi iş birliğinin sağlanması, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri arasında ilgili sanayi sektöründe çalışacak üstün nitelikli, genç endüstri ürünleri tasarımcısı adayı kaynaklarının değerlendirilmesi, üniversite tarafından ortaya konulması beklenilen proje kazanımlarının taraflar arası karşılıklı yarara dönüştürülmesi için ortam oluşturulması amaçlanıyor. 

İş birliği kapsamında Arçelik firmasının tasarım ve imalat konularını içeren küçük ev aletleri ürünleri tasarımı, eğitim ve öğretimin amaçları üzerinden yürütülecek. Eğitim ve öğretim aracı olarak ele alınacak olan bu proje konuları, yarıyıl içinde proje grup yürütücüleri ve belirli aralıklarla Arçelik A.Ş. yetkilileri tarafından etüt edilecek ve seçilecek projelerin ilgili prototiplerinin hazırlanması, Arçelik A.Ş. desteği ile sağlanacak.