Moda Tasarımı öğrencilerinin gurur veren ödülleri

23 Ekim 2013

http://e-gazete.anadolu.edu.tr/veriler/2013/10/1382530254_mimarliktas.jpgAnadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri Eylül ve Ekim aylarında düzenlenen "Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması", "Genç Tasarımcılar Yarışması" ve "Merter 2013-Moda ve Tekstil Tasarım Yarışması"nda aldıkları ödüllerle büyük bir başarıya imza attı.

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından 2. kez düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nda Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi Yelda Şebnem Eker, 2'ncilik ödülünün yanı sıra 6.000 TL maddi destek ve 2 sene sürecek bir yurt dışı eğitimi kazandı. Eker’in tasarımlarının da sergilendiği Denizli’de gerçekleşen final defilesinin koreografisini Rönesans Ajans’tan Akif Örük üstlendi. Birçok ünlü ismin yer aldığı defilede Eker’in tasarımlarını Wilma Elles ve Tuğba Melis Türk izleyenlerle buluşturdu.

Aynı zamanda Ankara Moda Tasarımcıları Birlik ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 2013 Genç Tasarımcılar Yarışması’nda da mansiyon ödülü alan Yelda Şebnem Eker’in tasarımları Ankara Armada Hayat Sokağı’nda düzenlenen final defilesi kapsamında sergilendi. Koreografisini Yasin Aksoy’un üstlendiği defilede Eker’in tasarımlarını Özlem Katipoğlu sundu.

İstanbul Güngören Belediyesi sponsorluğunda Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği (MESİAD) tarafından ilk kez düzenlenen Merter 2013 - Moda ve Tekstil Tasarım Yarışması’nda Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 2013 mezunları Semih Metin Demirkan ve Dila Gümürcinler, sergileme derecesi alarak İstanbul’da düzenlenen yarışma defilesinde tasarımları ile yer aldı. Barbaros Şansal, Gamze Saraçoğlu, Çiğdem Akın, Günseli Türkay, Başak Gürsoy, Özgür Masur ve Simay Bülbül gibi ünlü tasarımcıların jüri olduğu yarışmaya katılan genç tasarımcılar, çeşitli para ödülleri ve staj olanakları ile ödüllendirildi.