Öğrenciler, “Kumaş Tasarım Yarışması” Hakkında Bilgilendiler

Akdeniz Tekstil ve Ham Maddeleri İhracatçıları Birliği’nin bu yıl 6’ncısını gerçekleştireceği “ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” tanıtım toplantısı yapıldı ve önceki yarışmalarda dereceye giren tasarımlar sergilendi.  

Akdeniz Tekstil ve Ham Maddeleri İhracatçıları Birliği, “6. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması”nı düzenliyor. Yarışma ile ilgili Mimarlık ve Tasarım Fakültesi T1 Salon'da 29 Mart 2017 Çarşamba günü bir tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya; Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Moda Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Doç. Cafer ARSLAN, Moda Tasarımı Bölümü öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. 

Bilgilendirme toplantısına, Akdeniz Tekstil ve Ham Maddeleri İhracatçıları Birliği Tekstil Sektör Sorumlusu Cemile ASKER ve “5. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” 1’incisi Merve CİNGÖZ konuşmacı olarak katıldı. Yarışma hakkında bilgiler paylaşan konuşmacılar, başvurma koşullarını ve nasıl başvurulacağını anlattı. Organizasyonun son başvuru tarihi ise 10 Nisan 2017. 

Önceki yarışmalardan dereceye giren kumaş tasarımların yer aldığı sergi ise Yunus Emre Kampüsü'nde bir tırın içinde, yine aynı gün sergilendi. Öğrenciler, burada da tasarım kumaşları yakından inceleme şansı yakaladı.    

 

Haber ile ilgili Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Facebook sayfasındaki gönderi için tıklayınız:

Haber ile ilgili Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Twitter sayfasındaki tweet için tıklayınız: